Valoda

Sejas un ķermeņa kopšana pavasarī

Katrā gadalaikā āda saskaras ar atšķirīgiem izaicinājumiem un katrā gadalaikā ādai ir nepieciešamas atbilstošas rūpes un kopšana. Pēc ziemas sezonas mūsu āda visbiežāk ir zaudējusi mitrumu, tonusu un izskatās blāva, kas nozīmē, ka ādai trūkst minerālvielu un vitamīnu, tāpēc pavasarī nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību ādas kopšanai, lai to sagatavotu pārejas posmam uz vasaras sezonu. Kā to pareizi izdarīt, padomos dalās MARENCE speciālisti.

1. ATTĪRĪŠANA

Neatkarīgi no tā, vai lieto dekoratīvo kosmētiku, sejas āda ik dienu ir jāattīra – ieteicams 2x dienā – no rīta un vakarā. Lieto ādai piemērotu mazgāšanas līdzekli (losjonu, pieniņu, micelāro ūdeni vai attīrošās putas), tad seju vajadzētu noskalot ar siltu ūdeni un tad pabeigt tīrīšanu ar toniku, lai normalizētu ādas pH līmeni. Ja ādas virsējais slānis nebūs attīrīts, tas neļaus tās dziļākajiem slāņiem uzņemt dienas un nakts sejas krēma vai masku, serumu un ampulu vērtīgās sastāvdaļas. Pēc sejas attīrīšanas ieteicams veikt sejas un ķermeņa pīlingu, lai pavasarī āda pēc iespējas ātrāk atgūtu veselīgu mirdzumu un atbrīvotu ādu no ziemas sezonā uzkrātās raga kārtas. Pīlingu ieteicams veikt pat divas reizes nedēļā, Skrubim jeb pīlingam jābūt saudzīgam, ne abrazīvam. Turklāt to ieteicams lietot ādai bez iekaisumiem un izsitumiem, jo pretējā gadījumā skrubis ādas stāvokli var tikai pasliktināt. Izvēlies atbilstošu skurbi sejai un atbilstošu ķermenim.

2. MITRINĀŠANA

Pēc sejas attīrīšanas un sejas/ķermeņa pīlinga kārtīgi mitrini ādu ar dziļi mitrinošu krēmu. Tagad ir īstais laiks, lai nomainītu ziemas barojošo krēmu pret vieglākas konsistences mitrinošo. Taču, lai piepildītu nogurušās un tvirtuma zaudējušās ādas šūnas, reizi nedēļā ieteicams lietot barojošu sejas masku. Neaizmirsti arī par acu krēmu, jo āda ap acīm pēc ziemas perioda var būt īpaši sausa un kairināta. Tāpat svarīgi ir katru dienu ādu aizsargāt no UVS ietekmes un stimulēt ādas atjaunošanās dabiskās sistēmas, tāpēc ikdienas sejas krēmā saules aizsargfiltram (uz iepakojuma saīsināts ar SPF) būtu jābūt vismaz 15. Tāpat vari palīdzēt savai ādai, lietojot uztura bagātinātājus. Mūsu ādai pēc ziemas sezonas ļoti nepieciešams A, C un E vitamīni. Un, protams, atceramies, ka veselīgas un mirdzošas ādas pamatā ir arī pārdomāts dzīvesstils – veselīgs uzturs, pastaigas svaigā gaisā un dzeram daudz ūdeni, lai atveras visas šūnas un poras. Lai saulaina un skaista vasara!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.