Ieteikumi roku kopšanai

Ieteikumi roku kopšanai

KĀ AIZSARGĀT JUTĪGO ROKU ĀDU PASTIPRINĀTAS MAZGĀŠANAS APSTĀKĻOS?

PASTIPRINĀTA ROKU MAZGĀŠANA UN DEZINFICĒŠANA COVID-19 VĪRUSA LAIKĀ IR KĻUVUSI PAR KATRA IEDZĪVOTĀJA IKDIENAS SASTĀVDAĻU. TOMĒR JUTĪGĀ ROKU ĀDA IR PAPILDUS JĀKOPJ, LAI ZIEPĒS UN DEZINFEKCIJAS LĪDZEKĻOS ESOŠĀS AKTĪVĀS VIELAS, ILGSTOŠI LIETOJOT, NERADĪTU DISKOMFORTU UN ĀDAS BOJĀJUMUS.

 

Rūpīga roku mazgāšana ar siltu ūdeni un ziepēm ir būtiska, lai izvairītos no vīrusu pārnēsāšanas un nelabvēlīgo mikroorganismu nokļūšanas elpceļos un gremošanas traktā. Roku mazgāšanas līdzekļi satur aktīvās vielas, ar kuru palīdzību no rokām tiek nomazgāti netīrumi un mikrobi, tomēr intensīvai roku mazgāšanai ir arī sekas – āda var kļūt sausa, sākt lobīties, var rasties mikroplaisiņas, kas rada diskomfortu un palielina ādas iekaisuma risku. Dermatologi uzsver, ka roku āda ir ļoti jutīga, turklāt roku āda arī noveco daudz ātrāk nekā sejas āda. Rokas pastāvīgi ir pakļautas apkārtējo faktoru ietekmei – vējš, sals, sadzīves ķīmijas un trauku mazgājamā līdzekļa izmantošana bez cimdiem; tas viss veicina kolagēna noārdīšanos roku ādā un pigmentācijas veidošanos. Šobrīd ļoti populāri ir arī roku dezinfekcijas geli un spreji, kuru lietošana ļauj samazināt iespēju inficēties ar dažādiem vīrusiem, taču tie sausina roku ādu, padarot to apsārtušu un raupju, izjauc ādas dabīgo mikrofloru un samazina ādas dabīgās aizsargspējas.

 

“Intensīvi mazgājot rokas, parasti aprobežojamies ar ziepju lietošanu, tomēr svarīgi ir rokas kopt arī pēc mazgāšanas, lietojot barojošus roku krēmus, un vismaz reizi nedēļā liekot mitrinošas roku maskas. Marence zaļās dūņas ir unikāls Latvijas dabas resurss. To sastāvā esošās organiskās vielas, tai skaitā unikālās un vērtīgās fulvoskābes un humīnskābe, atjauno ādas mitruma līmeni, veicina šūnu atjaunošanos, nodrošina pretiekaisuma iedarbību. Uzklājiet uz tīrām rokām 2 - 3 reizes nedēļā dūņu masku, paturot tikai 10-15 minūtes, roku āda atjaunos dabisko mitruma līmeni un mikrofloru. Tiks pabarota ar vērtīgiem vitamīniem, minerālvielām. Ikdienā lietojot saudzīgas ziepes, iespējams roku ādu ātri atveseļot”, iesaka asociētais profesors, dermatologs Dr. S. Rubīns.

 

Lai parūpētos par roku ādas labsajūtu un higiēnu, piedāvājam iegādāties dažādus roku kopšanas komplektus ar jauno Roku tīrīšanas gelu, kas paredzēts roku ādas higiēnas un tīrības uzturēšanai. Ieteicams ikdienas lietošanai, kā arī gadījumos, kad nepieciešama papildus kopšana ikdienas mazgāšanai ar ziepēm. Viegli uzklājams, labi iesūcas, radot patīkamu sajūtu.

 

Šis iedarbīgie produktu komplekti palīdzēs nodrošināt roku ādas higiēnu un tīrību, kā arī uzturēt mitruma līmeni ādā, veicinās ādas elastības uzlabošanos un aktivizēs dabīgos ādas atjaunošanās procesus. Marence bioaktīvās ziepes un zaļo saldūdens dūņu maska atjaunos ādas mikrofloru un stiprinās tās aizsardzību pastiprinātas mazgāšanas laikā. Zaļās saldūdens dūņas tiek iegūtas tepat Latvijā, Rāznas apkārtnes ezerā. Atbilstoši apstrādāts šo dūņu ekstrakts satur pilnu aminoskābju un bagātīgu vitamīnu kompleksu, dabīgos antioksidantus, lipīdus enzīmus un citas ādas atjaunošanā nozīmīgas sastāvdaļas. pH līmenis Marence ādas kopšanas līdzekļos ir pietuvināts ideālam pH līmenim, līdz ar to roku krēmi un dūņu maskas uzsūcas dziļi ādā un iedarbojas ilgstoši.