Mūsu ādas veselību un vizuālo izskatu nosaka virkne dažādu faktoru. Ja runājam par ādas novecošanos, tad izšķir divus ādas novecošanās veidus – iekšējo un ārējo novecošanos.
Iekšējā novecošanās: laiks, kurš nav pielūdzams un ar laiku noveco arī mūsu āda. Tā tiek dēvēta par iekšējo novecošanos, ko ietekmē ģenētiskais mantojums, hormonālās izmaiņas u.c. iekšējie faktori.
Ārējā novecošanās: to izraisa daudz un dažādi apstākļi – dzīvesveids (uzturs, fiziskās aktivitātes, ūdens patēriņš, smēķēšana, alkohola lietošana), apkārtējā vide (gaisa kvalitāte, klimatiskie apstākļi, zilais starojums, ko izraisa telefoni, datori (HEV), ultravioletais starojums (UV). Kas ir labā ziņa – atšķirībā no iekšējās novecošanās, ārējās novecošanās procesu ir iespējams ietekmēt.
Kas ir fotonovecošanās?
Kā viens no priekšlaicīgas novecošanās iemesliem ir zilais starojums (HEV) un ultravioletais starojums (UV). Šo divu faktoru izraisītu novecošanos sauc par fotonovecošanos. Pētījumi liecina, ka šāds starojums izraisa līdz pat 90% priekšlaicīgas ādas novecošanās simptomu.
Fotonovecošanās cēloņi.
Ādas fotonovecošanos izraisa pārmērīga HEV un UV staru iedarbība uz ādu.
Digitālo ierīču zilā gaisma HEV un saules UVB starojuma protoni tiek absorbēti ādas šūnās un netieši rada šūnu DNS bojājumus – HEV un UVA starojums veicina brīvo radikāļu veidošanos, savukārt brīvie radikāļi bojā šūnu DNS – šis process ir pazīstams kā oksidatīvais stress.
Oksidatīvais stress ir disbalanss ādā starp brīvo radikāļu un antioksidantu kopējo summu – rezulātā uzkrājās brīvie radikāļi, kas izmaina šūnu DNS un var radīt nopietnas izmaiņas ādas kvalitātē un pat slimību attīstībā. Tāpat tie degradē kolagēnu un ekstracelulāro matrici, kā rezultātā padziļinās krunciņas un noslīd sejas ovāls.
Pazīmes un simptomi.
– „Vecuma” plankumi jeb pigmentētas zonas uz ādas, ko izraisa palielināts pigmenta šūnu (melanocītu) daudzums epidermā;
– Ādā parādās dziļas krunkas – āda pamazām zaudē kolagēnu un elastīnu, āda sāk atslābt un parādās krunciņas un grumbas;
– Ādas dzeltenīga nokrāsa;
– Sabiezēta āda;
– Asins kapilāru parādīšanās uz ādas;
– Ādas sausums un lobīšanās – āda sliktāk piesaista un aiztur tai nepieciešamo mitrumu un samazinās dabīgo mitrinošo faktoru daudzums. Āda kļūst sausāka.
!!! Svarīgi atcerēties, ka zilais starojums ietekmē arī miegu – ja miega laikā līdzās ir ierīces, kas ģenerē šo gaismas viļņa garumu, tiek traucēta melatonīna sekrēcija un fizioloģiskais cirkādijas ritms ir disbalansēts.
Kā pasargāt ādu no fotonovecošanās?
Mēs nevaram ietekmēt visus ārējos faktorus, kuri ietekmē ādas novecošanos, bet varam krietni tai palīdzēt lietojot ādai piemērotus aizsargājošus kosmētiskos līdzekļus. Lai aizsargātu ādu no fotonovecošanās iesakām lietot līdzekļus, kuru sastāvā ir spēcīgs antioksidantu komplekss ar E, C u.c. vitamīniem, dabīgām eļļām un aktīvo vielu kompleksiem.
Tieši tāds ir MARENCE jaunais aizsargfluīds, kurš pasargā ādu no zilā starojuma (HEV). Tā sastāvā ir bagātīgs antioksidantu komplekss, kā arī karotinoīdu saturoša aktīvā viela (Carotolino), kurai ir PIERĀDĪTA efektivitāte aizsardzībai pret zilo starojumu, dabiskās eļļas un īpašais dūņu ekstrakts.
Vislabāko efektu cīņā ar oksidatīvo stresu iespējams sasniegt kosmētiskos līdzekļus kombinējot ar antioksidantiem, kurus var uzņemt iekšīgi – ar augļiem, dārzeņiem. Pareizs uzturs normalizēs cirkādijas ritmu.
Lai vesela un skaista āda!
Ka var dabut kuponu?